Vatikán. Odkaz na požár katedrály Notre-Dame v papežské promluvě k diplomatickému sboru, je případnou připomínkou křehkosti našeho světa. Upozorňuje na to francouzská velvyslankyně při Svatém stolci.
Podle Élisabeth Beton-Delègue papežovu analýzu charakterizuje realismus i naděje, o nichž mluvil v úvodu své promluvy. Velký dojem v ní zanechaly zejména pasáže týkající se Francie a Evropy:
“Zapůsobilo na mě, že papež přikládá Evropě tak velkou váhu, a také jeho apel, abychom posílili a zachovali to, co utváří evropského ducha, zejména římskou pietas, zbožnost, a křesťanskou caritas, milosrdnou lásku. Právě v tomto kontextu František připomněl také požár katedrály Notre Dame. Dokládá to, jak důležité je uvědomovat si své dědictví, chránit je a zároveň zachovávat jeho životnost, protože jak vidíme, všechno může pominout, podlehnout zkáze. Je to věc, která se týká nejen katedrály Notre Dame nebo Francie, ale také multilateralismu, Evropy, která je nejkrásnější uskutečněnou utopií od časů II. světové války. Musíme si tuto křehkost uvědomovat.”