Vatikán.
Svatopetrské náměstí zaplnilo dnes dopoledne 50 tisíc lidí, aby se setkali s Petrovým nástupcem na pravidelné generální audienci. Papež František pokračoval ve svém cyklu katechezí o církvi a obrátil pozornost k cíli cesty putujícího Božího lidu. V závěru pak mimo jiné řekl:
„Drazí bratři a sestry, toto tedy očekáváme: až se vrátí Ježíš! Církev-Nevěsta očekává svého Ženicha! Musíme se však velice upřímně ptát: jsme opravdu zářivými a věrohodnými svědky tohoto očekávání, této naděje? Žijí ještě naše společenství v tomto znamení přítomnosti Pána Ježíše a ve vroucím očekávání Jeho příchodu, anebo vypadají unaveně a otupěle pod tíží námahy a rezignace? Nejsme také vystaveni riziku, že nám dojde olej víry, olej radosti? Dejme si pozor!
Prosme Pannu Marii, Matku naděje a Královnu nebe, aby nás uchovávala ustavičně v postoji naslouchání a očekávání, abychom tak již nyní byli prostoupeni Kristovou láskou a jednoho dne se nám dostalo účasti na radosti bez konce v plném společenství Boha.“
PLNÉ ZNĚNÍ papežovy katecheze je ZDE
(mig)