Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   6. 10. 2022

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

 Cesty mimo Itálii 

22.8.2011 

Rozloučení Benedikta XVI. se Španělskem

Madrid. Svátek víry – tak nazval Svatý otec šest uplynulých dní, kdy se španělské hlavní město stalo metropolí mladých, při závěrečném rozloučení s královským párem na madridském letišti Barajas včera večer.

“Nastal moment rozloučení”, řekl Benedikt XVI. a pokračoval: „Veličenstvo, papež se ve Španělsku cítil výborně.” Ve své promluvě Svatý otec poděkoval královské rodině, představitelům státu, bezpečnostním silám, všem organizátorům, madridskému arcibiskupovi kard. Roucovi a předsedovi Papežské rady pro laiky, kard. Ryłkovi. Ujistil o svých modlitbách obyvatele hostitelské země, zvláště manžele a rodiny, ale i ty, kdo nemohou najít práci. Poté Benedikt XVI. pronesl poselství, určené Španělsku:

Španělsko je velká země, která ve zdravě otevřeném, pluralitním a uctivém soužití dovede a může činit pokroky, aniž by se zříkala svého hluboce náboženského a katolického ducha. V těchto dnech to opět prokázala, když rozvinula své technické a lidské kapacity v tak zásadním a dlouhodobě perspektivním podniku, který umožňuje mladým lidem zapustit kořeny v Ježíši Kristu, Spasiteli.

Papež nezapomněl poděkovat mladým poutníkům za jejich radostnou, nadšenou a živou účast.

Děkuji a blahopřeji za svědectví, které jste dali Madridu a dalším španělským městům, která jste navštívili. Vybízím vás nyní, abyste do všech koutů světa šířili radostnou a hlubokou zkušenost víry, jak je prožívána v této ušlechtilé zemi. Předávejte svou radost zejména těm, kteří přijet chtěli a z různých důvodů nemohli, těm, kteří se za vás modlili a těm, jejichž srdce bylo osloveno těmito Světovými dny. Svou blízkostí a svědectvím pomozte svým přátelům a druhům objevit, že milovat Krista znamená žít naplno.

Svatý otec vyslovil svou vděčnost Bohu, za milost, dynamismus a naději uplynulých Světových dní. Navzdory obtížím tak může církev pohlédnout do budoucnosti s velkou důvěrou v prozřetelnost, zachovat si mládí a životnost. Papež se obrátil na průvodce mladých lidí na jejich cestě víry a vyzval je, aby pomáhali těmto novým „misionářům evangelia”.

Svěřuji proto zejména biskupům, kněžím, řeholníkům a křesťanským vychovatelům, aby se věnovali mládeži, která chce v naději odpovídat na Pánovo volání. Netřeba klesat na mysli před těžkostmi, které se v různých podobách objevují v některých zemích. Silnější než to všechno je touha po Bohu, kterou Stvořitel vložil do srdce mladých lidí a moc shůry, která dává božskou sílu těm, kdo následují Mistra a těm, kteří v Něm nacházejí pokrm života. Nemějte strach prezentovat mladým poselství Ježíše Krista v celé jeho integritě a zvát je, aby přistupovali ke svátostem prostřednictvím těch, kterým On dává účast na svém vlastním životě.

PLNÉ ZNĚNÍ promluva Benedikta XVI. na rozloučenou je ZDE

Král Juan Carlos reagoval na papežova slova svým vlastním vyjádřením díků za papežovu návštěvu a za naději, již Svatý otec vložil do mládeže.

Mládeži, která je pokladnicí citů a hodnot, jako je bratrství, přátelství a solidarita, jste přinesl slova lásky a naděje, radosti a důvěry. Pomáhají nám více spoléhat na velkodušné nasazení mládeže při budování spravedlivějšího, pokojnějšího, solidárnějšího i udržitelnějšího světa, pokud jde o ochranu životního prostředí, kterou si přejeme.
Lepší svět založený na respektu, svobodě a důstojnosti lidské osoby vyžaduje úsilí o dialog, porozumění a spolupráci všech, aby dosaženo svornosti překonány krize a výzvy. Budoucnost bude lepší, jedině pokud budeme naše všeobecné zájmy klást nad ty stranické a budeme-li myslet více na potřeby těch druhých než na potřeby nás samotných.Další články z podrubriky Cesty mimo Itálii

(RaVat)

 odeslat článek     vytisknout článek


Související články
21.8.11 Kristova milost odstraňuje hranice
20.8.11 Utrpení druhých nás otevírá ke spáse
18.8.11 Mladí přijeli sdílet zkušenost víry
10.11.10 Ze Španělska naděje pro Evropu
8.11.10 Setkání víry a světskostiHlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2022 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  
 Zprávy
Nové internetové stránky Vatikánského rozhlasu

Bohoslužba k 30. výročí založení Visegradské skupiny a svátek sv. Cyrila a Metoděje ve Věčném městě

Nové Motu proprio zavádí snížení trestu a resocializační programy

Papež: Luštěniny jsou ušlechtilá potravina

Papež připomenul Světový den rozhlasu

Posvátná kniha syrské katolické církve se vrátí do Karakoše

Láska se raduje z růstu druhého člověka, píše papež v poselství k postní době

Papež František: Vytvářejte komunikaci dovolující zahlédnout pravdu věcí

Papež: Kultura setkávání může být východiskem k jednotnějšímu a smířenému světu

Papež František vybízí k solidaritě s křesťany ve Svaté zemi

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

 Nově na webu
Svatý otec: Modlitba v každodenním životě

Publicistika: Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Publicistika: 90 let papežského rozhlasu

Rozhovory: Papeže by chtěli všichni

Homilie: Mlčení víry

Archiv zpráv říjen 22
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti