Na sklonku této eucharistické slavnosti se modlitbou obracíme k Nejsvětější Panně, která je v Turíně ctěna jako hlavní patronka titulem Blahoslavená Panna Útěchy. Jí svěřuji toto město a všechny, kteří v něm přebývají. Bdi, Panno Maria, nad rodinami a nad světem práce; bdi nad těmi, kteří ztratili víru a naději; potěš nemocné, vězněné a všechny trpící; Pomocnice křesťanů, buď oporou mladým, starým a všem, kdo se ocitli v těžkostech. Matko církve, bdi nad pastýři a celým společenstvím věřících, aby byli ?solí a světlem? uprostřed společnosti.
Panna Maria je ta, která více než kdokoli jiný rozjímala Boha v Ježíšově lidské tváři. Uzřela jej hned po narození, když jej zavinula do plének a položila do jeslí; spatřila jej jakmile byl mrtev sňat z kříže, zavinut do plátna a položen do hrobu. Vtiskl se do ní obraz jejího zmučeného Syna, ale tento obraz byl proměněn světlem Zmrtvýchvstání. Tak je v srdci Mariině střeženo mystérium Kristovy tváře, mystérium smrti a slávy. Od ní se můžeme vždycky učit hledět na Ježíše zrakem lásky a víry a poznávat v Jeho tváři Boží Tvář.
Nejsvětější Panně svěřuji s vděčností všechny, kteří připravovali tuto moji návštěvu a výstav Turínského plátna. Prosím za ně a za to, aby tyto události napomohly hluboké duchovní obnově.
Přeložil Milan Glaser
Další články z podrubriky Angelus