Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   16. 1. 2022

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy ze dne 22.10.2018

22.10.18 

Svatý otec: Láska zjevená na kříži promlouvá k dnešnímu světu

Vatikán. „Obnovit naši misii: Vděčnost, proroctví a naděje“. Pod tímto titulem probíhá v Římě 47. generální kapitula otců passionistů, kteří u nás působí na poutním místě Kalvárie poblíž Jaroměřic (na Svitavsku). Její účastníky, kteří volbou potvrdili dosavadního generálního představeného, Myanmařana o. Joachima Rega CP, dnes v Konzistorním sále Apoštolského paláce přijal papež František.

22.10.18 

Papež František se pomodlil před hrobem Jana Pavla II.

Vatikán. Papež František se před polednem vydal do Vatikánské baziliky k hrobu Jana Pavla II. Pomodlil se krátce před relikviemi svého předchůdce a pozdravil věřící, kteří dnes v obzvláště hojném počtu putují do kaple sv. Sebastiána, k hrobu svatého papeže. Na 22. října totiž připadá jeho liturgická připomínka. Slaví se na výročí oficiálního zahájení tohoto velkého pontifikátu, od něhož dnes uplynulo 40 let. Vraťme se tedy na chvíli k těmto památným událostem.

22.10.18 

Papež přijal prezidenta Kolumbijské republiky

Vatikán. Papeže Františka dnes v Apoštolském paláci navštívil kolumbijský prezident Iván Duque, který do čela jihoamerické země nastoupil v srpnu tohoto roku. Při loňské cestě do Kolumbie se římský biskup setkal ještě s jeho předchůdcem a nositelem Nobelovy ceny za mír, Manuelem Santosem. Iván Duque Márquez (ročník 1976) při letošních prezidentských volbách získal necelých 54% hlasů, čímž porazil svého soupeře Gustava Petra.

22.10.18 

Vrcholí práce nad závěrečným dokumentem synody

Vatikán. Synodní otcové mají dnes přestávku v zasedání. Probíhá totiž práce zvláštní komise povolané k přípravě závěrečného dokumentu, jehož první verze bude zítra představena plenárnímu shromáždění. Během tohoto týdne bude text čten a konzultován a v sobotu, po zanesení pozměňujících návrhů, se o něm bude hlasovat paragraf po paragrafu. Zároveň se pracuje také nad listem andresovaným světové mládeži.

22.10.18 

Španělsko má nového blahoslaveného

Malaga. Minulou sobotu (20. října) se v Malaze konala beatifikace španělského jezuity. Otec Tibor Arnáiz Muñoz (1865-1926)  pocházel z nezámožné rodiny, v pěti letech mu zemřel otec. Spolu se sestrou jej vychovávala matka. Do Tovaryšstva Ježíšova vstoupil až v 37 letech jako diecézní kněz rodného Valladolidu a po dosažení doktorátu z teologie na univerzitě v Toledu (1896).

22.10.18 

K beatifikaci Pia XII. schází uznání zázraku

Itálie. „K blahořečení papeže Pia XII. schází zázrak, připisovaný jeho přímluvě, neboť dosud neproběhlo kanonické řízení o různých milostech a údajných zázracích, které jsou mu přikládány“, vysvětlil arcibiskup Marcello Bartolucci. Sekretář vatikánské Kongregace pro svatořečení vystoupil v malé obci Onano, vzdálené asi 150 km severně od Říma, odkud pocházel otec budoucího papeže Pia XII., advokát Římské roty Filippo Pacelli, a kam malý Eugenio jezdil za prarodiči na prázdniny.

22.10.18 

Papež: Nedůvěřuji lidem, kteří nepochybují

Vatikán. „Boží lid odpustí knězi, který má milenku nebo se občas trochu víc napije, ale nikoli takovému, který má rád peníze a chová se k lidem špatně“. „Zneužívání nezletilých se podobá pohanským lidským obětem“. „Kříž tvořený pochybnostmi nepřestává být křížem, ovšem vydává plody“. „Klerikalismus je církevní perverzí“. „Mše by měla být chválou Boha a radostí pro duši, ale občas vypadá jako pohřeb...“

22.10.18 

Vrcholí práce nad závěrečným dokumentem synody

Vatikán. Synodní otcové mají dnes přestávku v zasedání. Probíhá totiž práce zvláštní komise povolané k přípravě závěrečného dokumentu, jehož první verze bude zítra představena plenárnímu shromáždění. Během tohoto týdne bude text čten a konzultován a v sobotu, po zanesení pozměňujících návrhů, se o něm bude hlasovat paragraf po paragrafu. Zároveň se pracuje také nad listem andresovaným světové mládeži.

Hlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2022 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  
 Zprávy
Nové internetové stránky Vatikánského rozhlasu

Bohoslužba k 30. výročí založení Visegradské skupiny a svátek sv. Cyrila a Metoděje ve Věčném městě

Nové Motu proprio zavádí snížení trestu a resocializační programy

Papež: Luštěniny jsou ušlechtilá potravina

Papež připomenul Světový den rozhlasu

Posvátná kniha syrské katolické církve se vrátí do Karakoše

Láska se raduje z růstu druhého člověka, píše papež v poselství k postní době

Papež František: Vytvářejte komunikaci dovolující zahlédnout pravdu věcí

Papež: Kultura setkávání může být východiskem k jednotnějšímu a smířenému světu

Papež František vybízí k solidaritě s křesťany ve Svaté zemi

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

 Nově na webu
Svatý otec: Modlitba v každodenním životě

Publicistika: Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Publicistika: 90 let papežského rozhlasu

Rozhovory: Papeže by chtěli všichni

Homilie: Mlčení víry

Archiv zpráv leden 22
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti