Vatikán.
Zítra bude ve Vatikánu zahájeno 13.plenární zasedání Papežské akademie sociálních věd, které potrvá do 1.května. Její účastníci se budou zamýšlet nad absencí lásky a spravedlnosti ve světě, přičemž se budou opírat o encykliku Benedikta XVI.
Deus caritas est, kterou je částečně také encyklikou sociální. Téma zasedání této papežské akademie bylo dnes prezentováno na tiskové konferenci ve vatikánském tiskovém středisku. O Tématech chystaného zasedání hovoří pro vatikánský rozhlas kancléř papežské akademie sociálních věd
Mons. Sánchez Sorondo:
Byl jsem velmi osloven četbou nedávno publikované knihy Ježíš z Nazareta, kterou nám u příležitosti svých 80.narozenin daroval Benedikt XVI. V této knize hovoří papež v souvislosti s pokušeními Krista na poušti o tom, že moderní svět do určité míry tato pokušení realizoval. Slíbil chudým, že jim dá najíst, ale ve skutečnosti jim nedal nic jiného než kámen. Podíváme-li se na dnešní svět, nabízí se otázka: kdo se stará o distribuci bohatství? Zneklidňující je právě odpověď, totiž nikdo. Spíše jen silnější si podrobuje slabšího. To je nepřijatelné, tím spíše proto, že to vede k válkám.?
Říká k chystanému zasedání papežské akademie sociálních věd její kancléř Mons. Sánchez Sorondo.
(mig)