Dillí.
Katolická církev v Indii se aktivně zapojuje do boje proti obchodu s lidmi. Podle odhadů mu každý rok padne za oběť 20 až 60 milionů osob, převážně žen a dětí. Údaj je tak nepřesný především proto, že jde stále o tabu a že obětmi jsou především lidé chudí a nevzdělaní, o jejichž zmizení nebo vykořisťování se policie neinformuje.
Arcidiecéze Kalkata zorganizovala zvláštní síť pomoci, jejímž cílem je zabránit vykořisťování děvčat. Dochází k němu zpravidla tak, že za nabídkou legální práce se nakonec skrývá nucení k prostituci. Arcidiecéze cituje příklad dívky nucené obsloužit denně 25 klientů. Pokud odmítla, byla zbita před očima dalších dívek ve stejné situaci. Díky církevní síti a policii tento příběh skončil šťastně – útěk se podařil.
Aby se podobné situace neopakovaly, bylo území arcidiecéze Kalkata rozděleno na 50 jednotek, ve kterých působí tzv. kontrolní výbory. V nejchudších vesnicích byla navíc zaměstnána dospívající mládež, aby o obchodu s živým zbožím informovala. Angažovanost arcidiecéze na poli prevence usnadňuje také spolupráce s místní správou, policií a se starosty jednotlivých lokalit.
(job)