Vatikánská muzea zpřístupněna zdarma pro zdravotníky

4.6.2020 

Vatikán. Lékaři, zdravotní sestry a další nemocniční personál může během následujícího týdne zdarma navštívit Vatikánská muzea a letní papežskou rezidenci v Castel Gandolfu, sdělil Governatorát vatikánského městského státu. Toto gesto má být výrazem díků italským zdravotníkům a zároveň symbolizuje propojení umění a medicíny, tedy dvou oborů, které pečují o člověka v jeho celistvosti.

Zdravotníci, kteří se prokáží profesním průkazem, si mohou prohlédnout Vatikánská muzea ve dnech 8. až 13. června (s výjimkou slavnosti Těla a Krve Páně ve čtvrek 11.6.), od 10 do 20 hodin, v pátek a sobotu až do 22 hodin. Vila Barberini v Castel Gandolfu se zpřístupní pro všechny návštěvníky v sobotu 6. června. Italští zdravotníci mohou využít bezplatného vstupu o prvních dvou červnových víkendech, pro ostatní návštěvníky je letní papežská rezidence otevřena vždy v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin, poslední vstup v 17 hodin.

Rovněž vatikánský filatelistický a numismatický úřad oznámil, že obnovuje provoz na obvyklých prodejních místech – na náměstích sv. Petra a sv. Marty i ve Vatikánských muzeích. Sídlo filatelistického a numismatického úřadu uvnitř vatikánských hradeb je pro zájemce otevřeno pouze po předchozí telefonické či písemné dohodě, přičemž ve dnech 8.7. až 21.7. bude uzavřeno kvůli výhradnímu prodeji nové filatelistické a numismatické sady.

Jana Gruberová

Copyright © 2003-2024 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.