Poznávejte Ježíše v chudých a nemocných bratřích

25.9.2019 

Vatikán. Rozpoznávejte Ježíše v chudých a nemocných bratřích, povzbuzuje papež František v telegramu zaslaném účastníkům národní pouti UNITALSI do Lurd. Dva a půl tisíce italských nemocných a dobrovolníků této organizace, jejíž název je zkratkovým slovem pro sdružení pečující o přepravu nemocných na toto a další mezinárodní poutní místa, dorazily do Lurd včera večer.

Papežský telegram podepsaný kardinálem Parolinem připomíná mezi účastníky pouti zejména skupinu postižených dětí z Palestiny. “Pán je nablízku a soucítí s těmi, kdo s odvahou a vytrvalostí nesou svůj každodenní kříž,” píše Petrův nástupce a povzbuzuje, aby “zkušenost modlitby a bratrské lásky každému pomáhala v rozpoznávání trpícího a oslaveného Ježíše, přítomného v chudých a nemocných bratřích”. Svatý otec ujišťuje o své zvláštní modlitbě za to, aby mateřský pohled Panny Marie obnovil velkorysá předsevzetí a posílil poutníky v evangelním svědectví.

Biskup Luigi Bressan, který je národním asistentem UNITALSI, při zahajovací liturgii v kostele sv. Bernardety povzbudil nemocné, aby se cítili jako doma. “Nejste zátěží, nýbrž přínosem pro každého z nás,” dodal a poukázal na to, že Ježíš od člověka očekává především svobodné srdce.

Johana Bronková

Copyright © 2003-2022 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.