Papež k mladý Indům: Budounost i přítomnost máte ve svých rukou

23.10.2018 

Vatikán. Přes 500 mladých delegátů z 132 indických katolických diecézích se účastní své národní konference probíhající od 21. do 25. října v Novém Dillí. Akce probíhá z popudu Indického katolického hnutí mladých a její datum bylo úmyslně zvoleno souběžně s biskupskou synodou v Římě.

Papež František pozdravil indickou katolickou mládež v krátkém vidoposelství. „Učiňte svůj život plodný ku prospěchu všech. Nezapomínejte, že mládí je bohatstvím, které má přinést plody. Budoucnost i přítomnost máte ve svých rukou. Pokračujte dále a nenechte se odradit,“ apeluje papež na mladé Indy.

Jak sdělil agentuře Fides Manoj Mathew, jeden z předtavitelů hnutí katolické mládeže, úmyslem organizátorů je pokračovat v těchto setkáních každoročně. Chtějí je pojmout jako program celonárodní formace. Každé tři roky pak zamýšlejí uspořádat sjezd katolíků všech tří obřadů zastoupených v Indii, tedy vedle římskokatolické také syrsko-malabarské a syrsko-malankarské mládeže.

Diskuse indického setkání mladých probíhá paralelně k římské synodě a zaměřuje se na stejná témata, totiž na víru mladých lidí a jejich cestu k povolání, uvedl Mathew. „Snažíme se lépe pochopit reálnou situaci mladých Indů a pomáhat mladým vedoucím jejich skupin v hledání odpovědí a řešení problémů spojených s vírou, před nimiž stojí ve svých oblastech,“ dodává jeden z exponentů Indického katolického hnutí mladých.

Johana Bronková

Copyright © 2003-2024 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.